Informování zákazníků

Pro úspěšné a efektivní provozování rezervačního systému je důležité, aby o něm Vaši zákazníci věděli. Proto nezapomeňte informovat své zákazníky, že jej používáte a jak jim usnadní využívání Vašich služeb. Uvidíte, že si na to hned zvyknou a Vy budete mít konečně dostatek času na svou práci!

Říct jim to můžete pomocí různých kanálů. Tím základním je samozřejmě přímo u Vás na pracovišti, a to pomocí nálepky, banneru, apod. Dalším kanálem je pak například Facebook, e-mail, SMS. A pokud máte vlastní webové stránky, požádejte svého správce stránky, a ten informaci o systému reenio napíše i tam. Na Facebook stačí do příspěvku zkopírovat níže uvedený vzor, upravit odkaz, přidat vhodný obrázek, který bude ilustrovat Vaše služby, a už můžete jen očekávat nové zákazníky. Jako první doporučujeme vložit samotný odkaz - Facebook si následně načte informaci o stránce a umožní na ni přímo odkázat.

Obrázek ke stažení

Ukázka možného textu pro e-mail/newsletter

Krásný den,
jako našeho věrného klienta Vás informujeme o změně v rezervacích. Nebojte, je to úplně jednoduché! Stále nám můžete zavolat, jako doposud, ale pro větší pohodlí a vyšší rychlost jsme pro Vás spustili interaktivní rezervační systém reenio.
Ten najdete na adrese http://... (zde doplníte odkaz na rezervační stránku, kterou zvolíte v nastavení systému).
Provést rezervaci je hračka. Jen si vyberete den a čas (případně konkrétní službum místo nebo pracovníka) a vyplníte údaje o sobě, a je to!
Uložte si naši stránku do oblíbených a budete mít naše služby stále po ruce.
Rádi Vám s tím v začátcích pomůžeme, pokud si nebudete vědět rady, ozvěte se nám.
Děkujeme a těšíme se na Vaše rezervace.
Vaše, jméno firmy.

Ukázka možného textu pro Facebook příspěvek

Důležitá novinka. Změnili jsme pro Vás možnost rezervace! Stále nám můžete zavolat, jako doposud, ale pro Vaše větší pohodlí a vyšší rychlost jsme pro Vás spustili interaktivní rezervační systém @reenio.system. Ten najdete na http://... (zde doplníte odkaz na rezervační stránku, kterou sami zvolíte). Neváhejte a rezervujte s k nám on-line.

Odkaz na rezervační stránku

Ať již budete využívat jakýkoliv komunikační kanál a oslovovat tak své zákazníky, vždy bude potřeba pracovat s odkazem (tzv. URL) směřujícím na konkrétní rezervační stránku. Zde máte několik možností, jak takový odkaz může vypadat a kam bude směřovat.

Základní adresa rezervační stránky

Každá rezervační stránka, tj. stránka, kde se rezervují Vaši zákazníci, má svou internetovou adresu. Tu si můžete nastavit při registraci nebo následně změnit v administraci. Tato adresa se vyznačuje tím, že si volíte svůj vlastní název a ten doplníte výběrem z našich dostupných domén (reenio.cz, reenio.com, booking4you.online, zarezervujse.cz, atd.). V tomto případě se jedná o provoz na tzv. doméně třetího řádu a o vše se staráme my, včetně SSL certifikátu. Tuto URL adresu pak můžete používat pro přímé směřování zákazníků na úvodní stránku vlastní rezervační stránky.

Nastavení - Rezervační stránka - Základní nastavení - URL stránky

Pokud využíváte nejvyšší placený balíček, můžete svou rezervační stránku provozovat také na zcela vlastní doméně. To je vhodné především tehdy, když Vám nevyhovuje žádná z našich dostupných domén nebo chcete více propojit rezervace se svým podnikáním. Typicky pak můžete rezervace provozovat na adrese jako rezervace.mojefirma.cz nebo www.rezervuj-firma.cz. V tomto případě si musíte zajistit odpovídající doménu a správně nakonfigurovat DNS záznamy, dle instrukcí uvedených v administraci. Pokud chcete provozovat rezervační stránku zabezpečeně, musíte si v tomto případě zajistit SSL certifikát na vlastní náklady.

Adresa na konkrétní termín, atd.

Někdy mohou nastat situace, kdy je vhodné sdílet se svými zákazníky specifičtější adresu, než-li pouze úvodní stránku. Například, pokud chcete ze svého webu směřovat přímo na konkrétní akci nebo na kalendář konkrétního zaměstnance. Zde máte několik možností, jak odpovídající URL adresu získat.

URL adresy směřující na specifickou stránku (filtrování zdrojů, konkrétní akce, konkrétní datum, apod.) bývají poměrně dlouhé a obsahují různé technické parametry. V těchto případech proto doporučujeme následně využívat tzv. zkracovač URL adres. Výsledkem budou krátké URL adresy bez viditelných parametrů, které mnohem lépe vypadají, např. http://bit.ly/reenio-zaciname a navíc je možné sledovat statistiky jejich využití. Tyto "zkracovače" jsou samostatné internetové služby a existuje jich celá řada, např. www.bitly.com nebo www.cutt.ly.

Nejsnadnějším způsobem je navštívit Vaši rezervační stránku (jako nepřihlášený zákazník) a proklikat se až na konkrétní stránku, kterou chcete dále sdílet. Pak stačí z adresního řádku prohlížeče vykopírovat URL adresu a použít ji dále. Tento způsob je vhodný především tehdy, když chcete zobrazit stránku pro nějaký zdroj, tj. nabídku termínů pro určitého zaměstnanec, místo nebo službu. Pokud je v URL adrese zahrnuto i datum, pak se podle této adresy bude zobrazovat i konkrétní den, což nemusí být žádoucí!

Druhou možností je nechat si vygenerovat odkaz přímo v administraci. Tento postup je vhodný především v případě, kdy chcete sdílet odkaz na konkrétní termín resp. událost. Stačí v kalendáři termínů vybrat konkrétní termín a zvolit možnost "Upravit". Na následující stránce určené k editaci termínu je v pravém horním rohu tlačítko, pomocí kterého si můžete nechat vygenerovat URL adresu pro tento konkrétní termín. Můžete také určit, dodatečné parametry, které ovlivní způsob zobrazení stránky, kterou zákazník navštíví tímto odkazem.

Termíny - (Editace termínu) - tlačítko "Odkaz na termín"

Sdílení URL na sociálních sítích

Pokud budete jakékoliv URL adresy své rezervační stránky dále sdílet na sociálních sítích, je více než vhodné věnovat také pozornost tomu, jakým způsobem bude Facebook dále pracovat s těmito odkazy. Sociální síť Facebook si sdílený odkaz ověří a na základě obsahu dané stránky přidá k odkazu název, popis či obrázek. Standardně je na rozhodnutí Facebooku, jaký popis a obrázek ze stránky vybere, kdy v mnoha případech již nemáte následně možnost tyto informace nijak ovlivnit.

V rezervačním systému reenio máte možnost dopředu ovlivnit, jaké informace se v rámci sdílení odkazu budou používat. Stačí je jen nastavit v administraci systému.

Nastavení - Rezervační stránka - Obsah - Sdílení na sociálních sítích